PROGON BRAĆE I SESTARA

    Ljubi bližnjega svoga dok ti je po volji. Nakon toga učini sve da ti i dalje bude po volji – sva zakonita i nezakonita sredstva po nauku crkvenom su dozvoljena. Što ste učinili i jednome od ovih mojih najmanjih meni ste učinili. Nije li sve to pitanje ljudskog ponašanja, a ne stvarnog nauka Kristova?

   Obilježen crkvenom odjećom trebao bi biti obilježen i „najispravnijim ponašanjem“.

   Tko snosi odgovornost za neodgovorno i protuzakonito ponašanje? Onaj tko ga i čini? Po kojim zakonima? Katoličkim, kanonskim, civilnim, ili?

   Zakon Duha apsolutni je zakon – sve vidi, sve čuje, sve se bilježi u „knjigu“ duše – uzrok i posljedica na djelu su. Kraja nikada, ili? Kraj je ipak blizu. Prorečeno je da će se u posljednja vremena događati upravo ono čega smo danas svjedoci. Sjeti se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti. Stoga: čini dobro, ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga. Iskrenošću prema sebi i bližnjem, te pravednošću učinit ćemo puno. Situacija koja slijedi treba biti poukom dosljednosti u poštenju spram sebe samoga, a zatim i spram bližnjega. Više…

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s