Sakramenti Crkve su unosna dogodovština

Kupite mi za krizmu Mercedes kakav vozi župnik – naslov je teksta koji možemo pročitati u prilogu. Komforno je i unosno danas “posvetiti” se sakramentima “svete majke Crkve”, jer oni nose dobar prinos po uloženoj dionici vlastita (ne) uvjerenja – odlazak u Crkvu postaje pitanje filozofije materijalističkog pristupa događanjima u našim životima – bolje je tako nego se potruditi učiniti svoj korak u životu. Manje muke. A da li je doista tako, vrijeme će pokazati – sat otkucava sve brže – zamislimo se nad vlastitom sudbinom “Mercedesa” koji će ipak jednog dana završiti na otpadu.
Sjeti se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti – za to mi ne treba ceremonija i situacije koje su jako dobro opisane u ponuđenom članku.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak

Jutarnji list

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s