Bog je mrtav, a Crkva vas sigurno neće spasiti

U tjedniku Globus br. 945 od 16.siječnja 2009. godine na stranici 61 objavljen je članak pod naslovom BOG JE MRTAV, A CRKVA VAS SIGURNO NEĆE SPASITI autora Srećka Horvata.

Religijska zaluđenost uvijek cvate u doba krize:opijum za mase najpotrebniji je kada je situacija bezizlazna, podnaslov je članka.

Interesantan članak upravo u kontekstu izjave kardinala Bozanića navedenog u članku: „Ljudi ne bojte se krize, Bog je s nama“.

Bozanić dobro uočava činjenicu da je Bog s nama, ali kao biskup Crkve ne nudi izlazak iz krize – upravo je on sahranio Bog-a i učinio ga mrtvim – mrtvim na križu u korpusu koji je simbol uskrsnuća učenja i djelovanja Crkve a ne stvarnog uskrsnuća Krista kao Spasitelja u našim dušama.

Crkva nas sigurno neće spasiti te se doista ne treba bojati krize Crkve, ali krize vlastitog vjerovanja i uvjerenja po nauku Crkve – da – trebamo se bojati.

Opijum za mase najpotrebniji je kada je situacija bezizlazna – točno – samo bezizlaznost nudi upravo Crkva i svi koji joj vjeruju idu putem bezizlaznosti do trenutka osvještenja – Crkva je na pijedestal svojih oltara ponudila dvijetisuće godina star koncept straha od Boga – sve je bezizlazno, sve što nije Crkva je vječni oganj, Bog je osvetnik koji voli svoju djecu samo onda ako mu se to sviđa i to u zavisnosti od volje njegovog „predstavnika“ na zemlji – „SVETOG OCA“ – on vedri i oblači – teze, teološki osvrti, izražavanja mišljenja, svete mise, ispovijedi, poganske procesije, zvonjava crkvi, kađenje tamjanom – što sve ne – dakle PAPA je taj sa svojom svitom koji određuje kakve će volje biti i kako će se Bog ponašati na Zemlji – posljedica toga su upravo ovakvi članci koje su predmet komentara – više nitko ne zna što mu je činiti, misliti, postoji li doista Bog, treba li ga slušati i voljeti ili ne, i sve tako dalje…

Članak opisuje činjenicu kako nas Crkva svakodnevno bombardira besmislenim porukama i lažnim nadama – ateizam cvate kao odgovor na teizam Crkve – molitve preko posrednika pojačavaju beznađe –

Čini se da je upravo to istina religije danas – ona više nije ni u kakvom konfliktu s čevapima, pivom i nogometom…

rečenica je iz članka, kao i

Neki bi teoretičari urote mogli čak ustvrditi da je sama Crkva – da je još tako moćna – izazvala globalnu financijsku krizu kako bi je iskoristila za svoj veliki povratak na scenu.

Članak nam postavlja pitanje: što je doista slika našeg života koju želimo živjeti? Da li je to nered koji je nastao u svijetu, a Crkva ga je dobrano učinila dostupnim ocjeni kritičkog uma, ili je to smislen život ispunjem zakonitostima Ljubavi?
Članak izuzetno dobro opisuje stanje u kakvom se nalazi svijet zajedno s Crkvom,ali i stanje u kakvom se nalazimo i mi sami – odnosno – taj isti naš svijet.

Obzirom svi želimo promjenu i sreću u životu – što bi trebalo biti naravoučenje članka?

Odgovor nalazimo u posljednjoj rečenici komentiranoga članka, citiram:

A sada se počnite brinuti, jer vas Crkva sigurno neće spasiti!

TOČNO!

…Nije slučajno da se i Crkva u skladu s Bozanićevim savjetom odlučila (riječima) pomoći ljudima.

Bitno: Riječima, a ne djelima (op. a.)

Pobrinimo se svaki za sebe ponaosob, kritičkim pristupom sebi – svom životu, učenju Crkve, a to nam doista može otvoriti oči, i – pomoći.

Jedna misao o “Bog je mrtav, a Crkva vas sigurno neće spasiti

  1. Bog ne postoji več Religije su samo za kontroliranje mase i dovođenje u opasnosti ljudi Bog nije svemoguć niti postojeć jer da to je čuda bi nizala no nikakva čuda nitko nije ozdravio od molitve svi znamo za placebo efekt ozdrave i oni koji ne vjeruju u boga kako bog uopće izgleda kako to da inteltualne visokoobrazovane osobe ne vjeruju u boga dok oni sa nižim kvocijentom inteligencije i sa seoske sredine su zaluđeni bogom ljudi prestanite biti naivni Božanstvo ne postoji postoji zlo i dobro a ISUS JE KOPIJA EGIPATSKOG BOGA HORUSA I OZIRISA shvatite da oni moćnici koji se igraju sa nama Rotschild itd dobro znaju da boga nema da je on izmišljen i biblija lažna prestanite se zamarati sa time jer vjera u boga je mnoga zla napravila.

    Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s