Islamistički propovjednik koji je silovao i ubio petogodišnju kćer pušten uz novčanu kaznu!

Jutarnji.hr

ŠOKANTNA PRESUDA

ČUDOVIŠTE NA SLOBODI! Islamistički propovjednik koji je silovao i ubio svoju kćer (5) pušten uz novčanu kaznu!

YouTube / Arhiva

Autor: Portal Jutarnji.hr

Al-Ghamdi je inače popularni islamistički propovjednik, koji se često pojavljuje na televiziji

RIJADFayhan al-Ghamdi, koji je uhićen i osuđen zbog stravične smrti svoje petogodišnje kćeri, odležao je samo nekoliko mjeseci u zatvoru i pušten je na slobodu nakon što je platio odštetu od 50.000 dolara njezinoj majci.

Malena Lama umrla je u listopadu prošle godine od mnogobrojnih ozljeda, uključujući zdrobljenu lubanju, slomljena rebra i lijevu ruku, brojne kontuzije i opekline. Bila je izložena višestrukom silovanju a otac ju je navodno i bičevao te palio užarenom šipkom.

Al-Ghamdi je inače popularni islamistički propovjednik, koji se često pojavljuje na televiziji u Saudijskoj Arabiji. Pod islamskim zakonom, otac ne može biti osuđen na smrt zbog ubojstva žene ili djeteta, već mu se samo može dosuditi plaćanje odštete.

Sud je presudio kako je vrijeme koje je al-Ghamdi proveo u zatvoru, od uhićenja u studenom prošle godine, dovoljna kazna što se tiče države, a iznos odštete koju je platio za smrt kćeri pola je iznosa koji bi morao platiti da je ubio muško dijete.

Brojni aktivisti u Saudijskoj Arabiji započeli su kampanju nazvanu ‘Ana Lama’ – ‘Ja sam Lama’, u kojoj zahtjevaju bolju zaštitu djece i žena.

http://www.jutarnji.hr/islamisticki-propovjednik-koji-je-silovao-i-ubio-petogodisnju-kcer-pusten-uz-novcanu-kaznu-/1083146/

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s