Građanska akcija prosvjedovala ispred HBK zbog pedofilije

Večernji list

22.03.2012 / 12:33

PROSVJED NA MARKOVU TRGU

Izjava mons. Želimira Puljića da je Crkva iznad zakona naljutila je članove Građanske akcije koji traže reakciju Vlade

Građanska akcija prosvjeduje na Markovu trgu

Piše: Romana Marković

Nakon što su četvrtak ujutro prosvjedovali ispred Hrvatske biskupske konferencije, članovi Građanske akcije okupili su se na Markovu trgu, ispred zgrade Vlade te traže reakciju odgovornih na izjavu monsinjora Želimira Puljića da je Crkva iznad zakona.

Prosvjednici su ogorčeni, kako sami kažu, Vladinim ”guranjem glave u pijesak”. Nisu zadovoljni jer nema reakcije na izjavu pa ispada da nitko nije odgovoran za pedofiliju.

– Zakone ne priznajete, novac uzimate, pedofile štitite, krpelji jedni – pisalo je na jednom od transparenata, dok su drugim natpisom tvrdili kako Crkva zlostavlja, a Vlada RH ignorira.

Ako se Vlada danas ne očituje, članovi Građanske akcije spremni su prosvjedovati i u petak.

Jedna misao o “Građanska akcija prosvjedovala ispred HBK zbog pedofilije