ISTRAŽIVANJE: Hrvati imaju više povjerenja u svoju banku nego u Katoličku crkvu!

Poslovni Plus
Autor: admin , 08/02/2012

GfK-ovo istraživanje o povjerenju građana u institucije i određene profesije ponovno je pokazalo neke iznenađujuće rezultate i trendove…
Zadnji val istraživanja, iz početka prosinca prošle godine, o povjerenju u neke profesije/institucije opet je pokazao da naši građani imaju najviše povjerenja u vlastite prijateljske odnose (83%), ali i znanost (62%),  liječnike (55%), banke s kojima građani posluju (51%), školstvo (52%). Dosta dobru poziciju ima  HNB (44% građana). Kao i do sada, najniže je povjerenje u političke stranke (7%), bivšu premijerku (12%) i  prošlu vladu (12%).

Zanimljivo, Hrvati koji se mahom deklariraju kao veliki vjernici – više vjeruju banci s kojom posluju nego Katoličkoj crkvi! Banke su na skali od 1 (uopće nemam povjerenja) do 7 (u potpunosti vjerujem), dobile ocjenu 4,6, dok je Crkva dobila ocjenu 4,4.
Slično istraživanje proveo je GfK Verein, u 25  zemalja svijeta, i tu se pokazuje da su u većini zemalja policija, vojska i sudstvo podjednako, dosta visoko, cijenjeni dok se političari nalaze na dnu ljestvice, poručuju iz GfK.
Prosječne ocjene za povjerenje na skali od 1 do 7 u Hrvatskoj izgledaju ovako:


http://www.poslovnipuls.com/2012/02/08/istrazivanje-povjerenje-banke/

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s