Glas Koncila: Josipović je uvrijedio vjernike kada je rekao da se Haag neće rukovoditi molitvama

Jutarnji list

Predsjednik je rekao kako se haški sud neće rukovoditi molitvama, željama ili prosvjedima

 

Ivan Miklenić

Datum objave: 06.04.2011

Autor: Portal Jutarnji.hr

Hrvatski predsjednik Ivo Josipović izjavio je kako se haški sud sigurno neće rukovoditi molitvama, a time i ‘isprovocira’ reakciju glavnog urednika Glasa Koncila Ivana Miklenića, koji je kazao kako su takve izjave neprimjerene i uvredljive za vjernike.

– Haški sud se sasvim sigurno neće rukovoditi ni molitvama u Hrvatskoj, ni željama, prosvjedima, ni navijanjima ove ili one vrste. Oni će donijeti onakvu presudu prema onome što kao činjenice u tom predmetu – rekao je prije nekoliko dana Josipović za Media servis.

Hrvatski biskupi pozvali su vjernike na molitvu i post svakoga petka kako bi hrvatski generali Čermak, Markač i Gotovina bili oslobođeni u Haagu. Izazvalo je to podijeljene reakcije, ali niti jedna nije postigla toliko efekta koliko predsjednikova. Prvenstveno jer se on sam oduvijek izjašnjava kao agnostik, a k tome je i na čelu zemlje.

– Takvo vjerničko molitveno suočavanje s aktualnim povijesnim časom bitno drugačije od svih strahovanja, širenja malodušnosti i pokušaja rušenja, jer ulijeva nadu koja nije oslonjena na krhkoga čovjeka nego na svemogućega Boga. Stoga su riječi predsjednika doista neprimjerene i za vjernike uvredljive – stoji u komentaru urednika Glasa Koncila.

http://www.jutarnji.hr/ivan-miklenic–predsjednik-ivo-josipovic-dao-je-neprimjerenu-i-uvredljivu-izjavu/936962/

Jedna misao o “Glas Koncila: Josipović je uvrijedio vjernike kada je rekao da se Haag neće rukovoditi molitvama

  1. Andy Rooney kaže:
    “Papa tradicionalno moli za mir svakog Uskrsa i uopće ga ne obeshrabruje činjenica da to nikada nije imalo baš nikakva učinka u sprečavanju ili okončanju bilo kojeg rata. Što prolazi kroz papinu glavu kada ga neprestano odbija? Zar Bog ima nešto protiv njega?”

    Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s