Problemi crkve s imovinom – uzrok ili posljedica?

Dnevnik.hr

BiH: Katoličkoj crkvi ne vraća se oduzeta imovina

Mostar, 10.02.2010., 07:30 | Mi. Dr.

Vrhbosanski nadbiskup, kardinal Vinko Puljić upoznao je visokog predstavnika Valentina Inzka tijekom razgovora u nadbiskupskom ordinarijatu o problemima opstruiranja povrata crkvene imovine u BiH, objavila je Katolička tiskovna agencija (KTA).

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/bih-katolickoj-crkvi-ne-vraca-se-oduzeta-imovina.html 

Puljić je informirao Inzka da se Katoličkoj crkvi ne vraća oduzeta imovina u Travniku unatoč presudi Doma za ljudska prava pa čak i nastavlja otuđivanje imovine bez pristanka crkvenih predstavnika. Također ga je upoznao i s poteškoćama u vezi s imovinom sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskog pored njihove crkve u središtu Sarajeva, objavila je KTA.

Kardinal Puljić i austrijski diplomat na čelu međunarodne uprave u BiH razgovarali su i o ‘potrebi donošenja ustava i o europskim integracijama BiH. ‘Bilo je riječi i o nužnosti rješavanja jednakih prava kroz potrebne integracije, a ne na račun drugih’, navodi KTA. (Hina)

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s