Glas Koncila – Bandić

Glas Koncila

06.01.2010.

»Poruka uoči izbora je jedino očitovanje HBK o ovim izborima«

http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=2&conID=14648&act=view

 Zamoljen da komentira izjavu predsjedničkog kandidata Milana Bandića koji je u utorak na predizbornom skupu u Splitu prema navodu Hine izjavio da iz cijele Hrvatske svakodnevno dobiva brzojave potpore od hrvatskih župnika, provincijala i gvardijana te ocijenio kako ima potporu hrvatske Katoličke Crkve, glasnogovornik Hrvatske biskupske konferencije Zvonimir Ancić je u izjavi za Informativnu katoličku agenciju napomenuo da se HBK očitovala o izborima o izborima uoči prvog kruga predsjedničkih izbora te da se poslije nije oglašavala.

“Hrvatska biskupska konferencija objavila je svoju poruku uoči predsjedničkih izbora u kojoj je pozvala vjernike i sve građane da izađu na izbore i ujedno podsjetila na neka temeljna načela koja vjernicima mogu pomoći u prosudbi kandidata i njihovih programa. Poslije toga HBK se nije oglašavala. I prema tome, ta poruka uoči izbora je jedino očitovanje HBK o ovim izborima”, kazao je u izjavi za Iku glasnogovornik HBK Zvonimir Ancić. (ika / gk)

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s